Pšeničná tráva

pšeničná tráva

10 dobrých dôvodov pre pšeničnú trávu

Nasledujú tvrdenia podporené vedeckými experimentmi a výsledkami testov publikovanými na internete, ale nejde o závery vyvodené z testovania našich produktov.

Pšeničná tráva (Triticum aestivum) je super zdravé jedlo s úžasnými výhodami. Zvyčajne sa konzumuje ako čerstvá zeleninová šťava, ale je k dispozícii aj vo forme prášku. Čerstvá šťava z pšeničnej trávy sa považuje za „živú potravu“. Zdravotní nadšenci už dlho šalejú o nespočetných priaznivých účinkoch tejto rastliny, a to z dobrého dôvodu.

Môže byť použitý ako každodenný zdravý nápoj a môže dokonca pomôcť pri liečbe niektorých chorôb. Na skutočné určenie jej účinnosti je potrebný ďalší výskum, ale výskumníci sa zhodujú, že pšeničná tráva má potenciál.

1. Je to superpotravina

pšeničné klíčky Pšeničné klíčky

Pšeničná tráva je nabitá silnou kombináciou živín, a preto je mimoriadne užitočná na udržanie zdravia. Má mnoho terapeutických výhod a je známy ako dokonalé jedlo.

Široká kombinácia vitamínov a živín z pšeničnej trávy môže byť vynikajúcou voľbou na zlepšenie pohody. Pšeničná tráva má antioxidačné, antibakteriálne a protizápalové vlastnosti.

Obsahuje železo, vápnik, enzýmy, horčík, fytonutrienty, 17 aminokyselín, vitamíny A, C, E, K a B, chlorofyl, bielkoviny.

2. Detoxikácia

Podľa výskumu z roku 2015 živiny v pšeničnej tráve pomáhajú telu zbaviť sa nečistôt a uložených toxínov.

Napríklad chlorofyl pomáha odstraňovať toxíny a podporuje zdravú funkciu pečene, podľa prieskumu z roku 2011. Keď sa telo očistí, úroveň energie sa môže zvýšiť a celková úroveň zdravia sa môže zlepšiť.

3. Môže pomôcť tráveniu

Pšeničná tráva má vysoké hladiny enzýmov, ktoré napomáhajú tráveniu tým, že pomáhajú telu rozkladať potravu a vstrebávať živiny. Podľa už spomínaného prieskumu z roku 2011 to môže prispieť k zlepšeniu trávenia.

Detoxikačný účinok pšeničnej trávy čistí črevá. To vám pomôže zažiť menej plynu, nadúvanie a nepohodlie v bruchu. Podľa už spomínaného výskumu z roku 2015 môže pšeničná tráva pomôcť zmierniť zápchu, syndróm dráždivého čreva a iné tráviace problémy.

4. Zvyšuje metabolizmus

Podľa vyššie uvedeného výskumu z roku 2015 môže konzumácia pšeničnej trávy urýchliť metabolizmus a podporiť chudnutie. Je to dobrá voľba, ak si strážite váhu, pretože má nízky obsah kalórií a neobsahuje tuk.

Pšeničná tráva je potravina bohatá na živiny, vďaka ktorej sa veľa ľudí cíti skôr sýty a vyvoláva pocit sýtosti na dlhší čas. To môže pomôcť znížiť túžbu po potravinách s vysokým obsahom cukru alebo tuku.

5. Dokáže znížiť cholesterol

Podľa štúdie z roku 2010 je známe, že pšeničná tráva znižuje hladinu cholesterolu. Zistilo sa, že chudnutie môže tiež pomôcť znížiť hladinu cholesterolu, čo môže znížiť riziko vzniku srdcových chorôb.

6. Dokáže posilniť imunitný systém

Pšeničná tráva zlepšuje fungovanie imunitného systému. To môže pomôcť predchádzať infekciám a chorobám. Navyše, človek, ktorého imunita funguje na optimálnej úrovni, sa pravdepodobne cíti lepšie.

Ak trpíte chorobou, silný imunitný systém vám môže pomôcť rýchlejšie sa zotaviť.

7. Dokáže dodať energiu

Úrovne energie z pšeničnej trávy môžu byť vyššie ako zvyčajne. Po odstránení škodlivých látok z tela môže byť energia použitá na vykonávanie každodenných úloh a cvičenie. Budete sa cítiť mladšie a sviežo.

8. Môže zlepšiť kognitívne funkcie

Pšeničná tráva môže zlepšiť celkové duševné funkcie a zmierniť úzkosť.

Podľa laboratórnej štúdie z roku 2010 jej neuroprotektívne účinky umožňujú lepšie kognitívne funkcie a môžu pomôcť pri prevencii a liečbe Alzheimerovej choroby.

Môže pomôcť predchádzať strate pamäti a zlepšiť koordináciu ruka-oko.

9. Môže pomôcť pri cukrovke

Štúdia na zvieratách z roku 2014 zistila, že pšeničná tráva zlepšila hladinu cukru v krvi u potkanov s cukrovkou 2. typu.

Čiastočným dôvodom je to, že v pšeničnej tráve sú zlúčeniny, ktoré majú podobný účinok ako inzulín. Znižuje glykemický index potravín, čo má pozitívny vplyv na hladinu cukru v krvi.

10. Môže pomôcť pri artritíde

Podľa vyššie uvedeného výskumu z roku 2011 môže mať pšeničná tráva protizápalové vlastnosti. To môže pomôcť zmierniť niektoré príznaky artritídy, ako je stuhnutosť, bolesť a opuch. Výsledkom môže byť menšie nepohodlie a lepšia prevádzka.

Majú nejaké vedľajšie účinky?

Nakupujte pšeničnú trávu iba od dôveryhodného dodávateľa, ako je napríklad renomovaný zdravotnícky obchod. Uistite sa, že rastliny sú pestované a čistené správne. To pomáha eliminovať možnosť výskytu škodlivých baktérií a plesní.

Keď prvýkrát začnete užívať pšeničnú trávu, začnite s malou dávkou a postupne ju zvyšujte, aby ste dosiahli odporúčanú dávku. To pomáha telu prispôsobiť sa tráveniu pšeničnej trávy.

Zvyčajná prášková dávka je 3 – 5 gramov alebo približne 1 čajová lyžička. Pitie 2 dl vody po užití pšeničnej trávy môže znížiť riziko vedľajších účinkov.

Možné vedľajšie účinky sú: nevoľnosť, bolesť hlavy, zápcha, žalúdočná nevoľnosť, horúčka. Tieto príznaky zvyčajne vymiznú do 2 týždňov - alebo potom, čo si telo zvykne na pšeničnú trávu.

Neužívajte pšeničnú trávu, ak ste tehotná alebo dojčíte. U niektorých ľudí sa môžu vyskytnúť alergické reakcie, najmä u tých, ktorí sú alergickí na pšenicu alebo trávu. Ak máte ochorenie krvi, celiakiu alebo neznášanlivosť lepku, môže vás to ovplyvniť inak.

Existuje spojenie medzi pšeničnou trávou a rakovinou?

Pšeničná tráva môže byť účinným doplnkom programov liečby rakoviny.

Revízia vyššie uvedených štúdií z roku 2015 naznačuje, že pšeničná tráva má protirakovinový potenciál. Môže to byť spôsobené tým, že pšeničná tráva zabíja určité bunky. Pri použití v spojení s konvenčnou liečbou rakoviny môže pšeničná tráva posilniť imunitný systém a pomôcť pri detoxikácii tela. Na potvrdenie týchto zistení sú potrebné komplexnejšie štúdie.

Štúdia z roku 2017 zistila, že pšeničná tráva má inhibičný účinok na proliferáciu rakovinových buniek ústnej dutiny. To znamená, že môže zabrániť bunkám v množení a šírení. Môže to byť spôsobené vysokým obsahom chlorofylu.

Pšeničná tráva môže tiež znížiť myelotoxicitu spôsobenú chemoterapiou. Myelotoxicita znižuje funkciu kostnej drene a môže zvýšiť riziko infekcie.

Recenzia z roku 2015 tiež ukazuje, že pšeničná tráva má antioxidačné vlastnosti, ktoré môžu pomôcť predchádzať rakovine. Vysoká nutričná hodnota pšeničnej trávy pomáha budovať silný imunitný systém, o ktorom sa predpokladá, že udržuje telo zdravé a bez chorôb.

Zhrnutie

Ak chcete čo najlepšie využiť tieto výhody, skúste konzumovať porciu pšeničnej trávy každý deň alebo každý druhý deň.

Venujte pozornosť zmenám, ktoré si všimnete vo svojom tele. Na konci každého dňa si možno budete chcieť robiť poznámky, ktoré vám pomôžu sledovať, kedy pociťujete vedľajšie účinky alebo iné účinky, ako je zvýšená hladina energie.

Je dôležité nájsť pre vás správnu dávku a dennú dobu. Test vám môže pomôcť rozhodnúť sa, či sa oplatí užívať nalačno alebo po jedle.

Ak užívate pšeničnú trávu na konkrétny zdravotný problém, pozrite sa na ďalšie zmeny životného štýlu, ktoré môžu ďalej pomôcť zlepšiť vaše zdravie. Váš lekár vám tiež môže odporučiť určité zmeny vo vašej strave alebo dennej rutine.
Chcem pšeničnú trávu!

Zobrazenie:
Zmena objednávky:
Zobrazenie:
Zmena objednávky: