MSM

MSM

Vedecky dokázané výhody MSM

Nasledujú tvrdenia podporené vedeckými experimentmi a výsledkami testov zverejnenými na internete, ale nejde o závery vyvodené z testovania našich produktov.

Metylsulfonylmetán, bežnejšie známy ako MSM, je populárny doplnok výživy používaný na liečbu širokého spektra symptómov a stavov. Je to zlúčenina obsahujúca síru, ktorá sa prirodzene vyskytuje v rastlinách, zvieratách a ľuďoch. Dá sa vyrobiť aj v laboratóriu.

MSM je široko používaný v alternatívnej medicíne a tými, ktorí hľadajú prirodzený spôsob, ako znížiť bolesť a zápal kĺbov a posilniť imunitu. Okrem toho výskum podporuje jeho použitie pri liečbe mnohých stavov, od artritídy po rosaceu.

Tu je osem vedecky podložených zdravotných výhod MSM.

1. Môže znížiť bolesť kĺbov a zlepšiť tak kvalitu života

Jedným z najpopulárnejších použití MSM je zníženie bolesti kĺbov alebo svalov.

Ukázalo sa, že prospieva ľuďom s poruchami kĺbov, ktoré sú častou príčinou bolestí kolien, chrbta, rúk a bedier. Degenerácia kĺbov môže mať negatívny vplyv na kvalitu života obmedzením pohybu a mobility.

Štúdie ukázali, že MSM výrazne znižuje zápal v tele. Zabraňuje tiež rozpadu chrupavky, čo je pružné tkanivo, ktoré chráni konce kostí v kĺboch.

Štúdia so 100 ľuďmi mladšími ako 50 rokov ukázala, že liečba 1 200 mg MSM počas 12 týždňov znížila bolesť kĺbov, stuhnutosť a opuch v porovnaní s placebom. Členovia skupiny suplementov MSM tiež hlásili zlepšenie ich celkovej kvality života a menej problémov s chôdzou a vstávaním z postele.

Ďalšia štúdia na 32 ľuďoch s bolesťou dolnej časti chrbta zistila, že užívanie glukosamínového doplnku s obsahom MSM výrazne znížilo stuhnutosť dolnej časti chrbta a bolesť počas cvičenia a výrazne zlepšilo kvalitu života.>

Štúdie ukázali, že MSM je účinný pri znižovaní bolesti kĺbov, stuhnutosti a opuchu, čím zlepšuje kvalitu vášho života

2. Má protizápalové účinky a zvyšuje hladinu glutatiónu

Protizápalové vlastnosti MSM sú dobre zdokumentované vedeckým výskumom.

Verí sa, že MSM inhibuje funkcie NF-kB, proteínového komplexu, ktorý sa podieľa na zápalových reakciách tela. Znižuje tiež produkciu cytokínov, ako je tumor nekrotizujúci faktor alfa (TNF-ɑ) a interleukín 6 (IL-6), ktoré signalizujú proteíny spojené so systémovým zápalom. Okrem toho môže MSM zvýšiť hladiny glutatiónu, silného antioxidantu produkovaného telom.

Napríklad MSM významne znížil zápal u myší so žalúdočným vredom inhibíciou uvoľňovania zápalových cytokínov vrátane TNF-ɑ a IL-6, ako aj zvýšením hladín glutatiónu.

Ďalšia štúdia na 40 fyzicky aktívnych mužoch ukázala, že užívanie 3 gramov MSM znížilo uvoľňovanie zápalových cytokínov a zabránilo nadmernému stresu imunitných buniek v porovnaní s placebom.

MSM môže znížiť uvoľňovanie molekúl súvisiacich so zápalom, ako sú TNF-ɑ a IL-6, a zvýšiť hladiny silného antioxidantu nazývaného glutatión

3. Dokáže urýchliť regeneráciu po cvičení znížením poškodenia svalov a stresu

Počas vyčerpávajúceho cvičenia dochádza k poškodeniu svalov a zvyšuje sa oxidačný stres. Výsledkom je, že športovci pociťujú bolesť svalov, ktorá môže brániť športovému výkonu a účinnosti tréningu.

MSM môže prirodzene urýchliť regeneráciu svalov po intenzívnom cvičení, čím znižuje zápal a oxidačný stres.

Štúdia na 18 mužoch ukázala, že užívanie 50 mg prášku MSM na kilogram telesnej hmotnosti počas 10 dní výrazne znížilo poškodenie svalov spôsobené cvičením a zvýšilo antioxidačnú aktivitu po 14 km behu.

Môže byť užitočné pri znižovaní bolesti po dlhotrvajúcom cvičení.

V jednej štúdii dostávalo 22 zdravých žien 3 gramy MSM alebo placebo denne počas troch týždňov pred odbehnutím polmaratónu. Skupina MSM zaznamenala menej bolesti svalov a kĺbov ako skupina s placebom.

Iná štúdia zistila, že športovci, ktorí užívali 3 gramy MSM denne počas dvoch týždňov, mali po intenzívnom vytrvalostnom cvičení nižšie hladiny IL-6 a menšiu bolestivosť svalov.

MSM môže pomôcť znížiť bolesť, poškodenie svalov a oxidačný stres po intenzívnom cvičení, čo vám pomôže rýchlejšie sa zotaviť

4. Pomáha zmierniť príznaky artritídy znížením bolesti a stuhnutosti

Artritída je bežný zápalový stav, ktorý spôsobuje bolesť, stuhnutosť a znížený rozsah pohybu v kĺboch.

Pretože MSM má silné protizápalové vlastnosti, často sa používa ako prírodná alternatíva liekov na zmiernenie príznakov artritídy.

Štúdia na 49 ľuďoch s osteoartrózou kolena ukázala, že užívanie 3,4 gramov MSM denne počas 12 týždňov znížilo bolesť, stuhnutosť a zlepšilo fyzické funkcie v porovnaní so skupinou s placebom.

Môže tiež zvýšiť účinnosť iných bežných doplnkov proti artritíde, ako je glukozamín sulfát, chondroitín sulfát a kyselina boswellová.

Jedna štúdia zistila, že MSM v kombinácii s glukozamínom a chondroitínom bol účinnejší pri znižovaní bolesti a stuhnutosti u pacientov s osteoartrózou kolena ako samotný glukozamín a chondroitín.

Iná štúdia zistila, že u pacientov s osteoartrózou kolenného kĺbu bol doplnok obsahujúci 5 g MSM a 7 g kyseliny boswellovej účinnejší ako glukozamín pri znižovaní bolesti a zlepšovaní funkcie. Okrem toho subjekty, ktoré dostávali MSM aj kyselinu boswellovú, vyžadovali menej protizápalových liekov ako skupina s glukozamínom.

Zistilo sa, že MSM pomáha znižovať bolesť a stuhnutosť u ľudí s artritídou a môže tiež pomôcť zlepšiť fyzické funkcie

5. Môže pomôcť zmierniť príznaky alergie znížením zápalu

Alergická rinitída je alergická reakcia, ktorá spôsobuje príznaky, ako sú slzenie očí, kýchanie, svrbenie, výtok z nosa a upchatý nos. Častými spúšťačmi alergickej nádchy sú zvieracia srsť, peľ a plesne. Po vystavení alergénu sa uvoľňuje veľa protizápalových látok, ako sú prostaglandíny a cytokíny, čo vedie k nepríjemným symptómom.

Štúdie ukázali, že MSM môže účinne znížiť príznaky alergickej rinitídy. Môže znížiť alergické reakcie znížením zápalu a inhibíciou uvoľňovania cytokínov a prostaglandínov.

Štúdia na 50 ľuďoch s alergickou rinitídou zistila, že 2 600 mg MSM denne počas 30 dní znížilo symptómy vrátane svrbenia, upchatia, dýchavičnosti, kýchania a kašľa. Účastníci navyše zaznamenali výrazné zvýšenie úrovne energie počas 14 dní.

Znížením zápalu môže MSM pomôcť znížiť príznaky súvisiace s alergiou, vrátane kašľa, dýchavičnosti, preťaženia, kýchania a únavy

6. Dokáže posilniť imunitu a pomôcť udržať zdravie

Imunitný systém je špecializovaná sieť tkanív, buniek a orgánov, ktorá chráni telo pred chorobami a infekciami. Imunitný systém môže byť oslabený stresom, chorobou, nevhodnou stravou alebo spánkom alebo nedostatkom aktivity. Zlúčeniny síry, ako je MSM, hrajú dôležitú úlohu v zdraví imunitného systému.

MSM napríklad dokáže účinne znížiť oxidačný stres a zápaly, ktoré oslabujú imunitu. Pretože je účinný pri znižovaní hladín zápalových zlúčenín, ako sú IL-6 a TNF-ɑ, MSM môže znížiť stres na imunitný systém. Hrá tiež úlohu pri tvorbe glutatiónu, hlavného antioxidantu v tele. Môže pomôcť zvýšiť hladiny tejto dôležitej zložky. Adekvátne hladiny glutatiónu sú nevyhnutné pre celkové zdravie a fungovanie imunitného systému.

Štúdia v skúmavke ukázala, že MSM účinne obnovuje hladiny glutatiónu a znižuje zápalové markery v bunkách myší, ktoré boli oslabené proteínmi HIV.

MSM môže pomôcť posilniť imunitný systém znížením zápalu a zvýšením hladín glutatiónu

7. Môže zlepšiť zdravie pokožky zvýšením hladiny keratínu

Keratín je proteín, ktorý je hlavnou stavebnou zložkou vlasov, pokožky a nechtov. Obsahuje aminokyselinu cysteín s vysokým obsahom síry, preto spálené vlasy majú charakteristický sírový zápach.

MSM môže mať pozitívny vplyv na zdravie pokožky, pretože pôsobí ako donor síry na keratíne, čo môže pomôcť posilniť tento dôležitý proteín.

MSM pomáha znižovať zápal. Zápal môže poškodiť kožné bunky a urýchliť rozvoj známok starnutia, ako je vznik vrások. Môže tiež zmierniť príznaky určitých kožných ochorení, ako je rosacea, ktorá môže spôsobiť začervenanie, podráždenie a zápal.

Jedna štúdia ukázala, že pri aplikácii na pokožku ľudí s rosaceou MSM výrazne zlepšilo množstvo symptómov, ako je začervenanie, svrbenie, zápal, hydratácia a tón pleti.

MSM môže zlepšiť zdravie pokožky posilnením keratínu a znížením zápalu a môže pomôcť znížiť príznaky určitých kožných ochorení

8. Môže mať účinky v boji proti rakovin

u

Jednou z najnovších oblastí výskumu MSM je skúmanie jeho účinnosti v boji proti rakovinovým bunkám. Hoci je výskum obmedzený, doterajšie výsledky sú sľubné.

Niekoľko štúdií v skúmavkách ukázalo, že MSM inhibuje rast rakovinových buniek žalúdka, pažeráka, pečene, hrubého čreva, kože a močového mechúra. Zdá sa, že poškodzuje DNA rakovinových buniek a pomáha im zomrieť. Zdá sa, že MSM zabraňuje šíreniu rakovinových buniek, ktoré je tiež známe ako metastázy.

Štúdia na myšiach s rakovinou pečene ukázala, že subjekty, ktorým bola podaná injekcia MSM, mali menej nádorov, menšie nádory a menšie poškodenie pečene ako tie, ktoré liečbu nedostali.

Ďalšia štúdia na myšiach ukázala, že MSM inhibuje rast ľudských buniek rakoviny prsníka.

Aj keď sú tieto výsledky povzbudivé, je potrebný ďalší výskum na určenie bezpečnosti a účinnosti používania MSM pri liečbe rakoviny.

Výskum v skúmavke a na zvieratách ukázal, že MSM má protirakovinové vlastnosti, ale je potrebný ďalší výskum

Bezpečnosť a vedľajšie účinky MSM

MSM sa považuje za bezpečný a vo všeobecnosti dobre tolerovaný s minimálnymi vedľajšími účinkami.

Niektorí ľudia môžu pociťovať mierne reakcie, ak sú citliví na MSM, ako sú žalúdočné problémy, ako je nevoľnosť, nadúvanie a hnačka. V prípade aplikácie na pokožku môže spôsobiť aj mierne podráždenie pokožky alebo očí.

Pitie alkoholu počas užívania MSM sa neodporúča, pretože iné lieky obsahujúce síru môžu spôsobiť nežiaduce reakcie pri zmiešaní s alkoholickými nápojmi. Táto potenciálne problematická kombinácia však ešte nebola skúmaná.

Doplnky MSM sa vo všeobecnosti považujú za bezpečné, ale u niektorých ľudí môžu spôsobiť mierne vedľajšie účinky, ako je nevoľnosť, hnačka a kožné reakcie

Zhrnutie

MSM je populárny doplnok s mnohými spôsobmi využitia.

Výskum ukazuje, že môže byť užitočný pri znižovaní príznakov bolesti kĺbov, zápalu, alergií, zlepšovaní zdravia pokožky a urýchlení regenerácie po cvičení.

Niektoré dôkazy navyše naznačujú, že MSM môže posilniť imunitné funkcie a bojovať proti rakovine.

MSM sa zdá byť bezpečný, štúdie ukazujú minimálne vedľajšie účinky.
Chcem MSM!

Zobrazenie:
Zmena objednávky:
Zobrazenie:
Zmena objednávky: