Mega probiotické

Mega probiotikum

Vedecký popis Caleido Mega PROBIOTICS

Nová generácia širokospektrálnych probiotík!

Hlavnou zložkou Caleido Mega PROBIOTICS je prášok Megaflora 9 Evolution

APLIKÁCIA

Megaflora 9 Evolution je indikovaná na liečbu a prevenciu nasledujúcich porúch:

 • Ochorenia tráviaceho systému: hnačka, zápcha, plynatosť...
 • Nadmerná antibiotická liečba
 • Deprimovaná imunita
 • Potravinová intolerancia
 • Dysbióza črevnej a vaginálnej flóry
 • Kožné ochorenia (ekzémy)
 • Prevencia črevnej kandidózy
 • Detoxikácia nitroaromatických zlúčenín v spracovaných potravinách

KOMPOZÍCIA

Bakteriálne kmene

 • Bifidobacterium lactis W51
 • Bifidobacterium lactis W52
 • Enterococcus faecium W54
 • Lactobacillus acidophilus W22
 • Lactobacillus paracasei W20
 • Lactobacillus plantarum W1
 • Lactobacillus plantarum W21
 • Lactobacillus salivarius W24
 • Lactococcus lactis W19

Organická a minerálna matrica

Škrobové a kukuričné ​​maltodextríny, frukto-oligosacharidy (FOS), inulín, kukuričný dextrín, chlorid draselný, hydrolyzovaný rastlinný proteín, síran horečnatý, enzým (amyláza), vanilkový prášok a síran mangánu.

TECHNOLÓGIA

ProbioAct®

Na zvýšenie polčasu a účinnosti Megaflora 9 Evolution, novej a jedinečnej technológie s názvom ProbioAct® (Probiotická aktivita ) bol vyvinutý.< /p>

Technológia ProbioAct® pozostáva zo zmesi zložiek, ktoré majú špecifickú ochrannú a vyživujúcu funkciu pre baktérie prítomné v zmesi. Tieto zložky sa vyberajú na základe ich schopnosti rásť:

 • Životnosť produktu
 • Prežitie baktérií v gastrointestinálnom trakte
 • Aktivita prospešných baktérií v črevách

ProbioAct® synergizuje účinok kmeňov Megaflora 9 Evolution, čím optimalizuje výsledky, ktoré spotrebiteľ zažíva.

VLASTNOSTI

Dlhá životnosť

V tradičných produktoch na báze probiotík životaschopné bunky časom odumierajú v dôsledku ich vystavenia okolitým podmienkam. Technológia ProbioAct® chráni baktérie Megaflora 9 Evolution a umožňuje dlhú životnosť pri skladovaní pri izbovej teplote a kontrolovanej vlhkosti. Kmene baktérií Megaflora 9 Evolution sú počas polčasu rozpadu produktu udržiavané nažive a životaschopné.

Vysoké gastrointestinálne prežívanie

Keď sa práškový produkt obsahujúci probiotiká pred požitím rehydratuje, nechránené baktérie môžu zažiť osmotický šok, ktorý ich zabije a vyradí z činnosti. Zložky v matrici Megaflora 9 Evolution vytvárajú izotonické prostredie, ktoré znižuje osmotický šok baktérií, a preto ich udržuje pri živote počas ich rehydratácie.

Nízke pH žalúdočnej šťavy a tráviace enzýmy nachádzajúce sa v tekutinách gastrointestinálneho traktu navyše ničia väčšinu baktérií v tradičných produktoch na báze probiotík. Odhaduje sa, že miera prežitia nechránených požitých baktérií je medzi 0,5 a 1 %, keď sa dostanú do čreva. Inými slovami, v produkte s koncentráciou 100 000 miliónov baktérií/gram sa do čriev dostane len maximálne 1 000 miliónov životaschopných baktérií.

Technológia ProbioAct® chráni baktérie Megaflora 9 Evolution pred kyslými podmienkami v žalúdku a udržuje ich pri živote, čím zabezpečuje viac ako 90 % prežitia.

POROVNAŤ

Probiotická zmes:

100 000 miliónov baktérií/g (1 × 1011)

 • 1 % ale prežitie = 1 000 miliónov životaschopných baktérií (1 x 109)

Evolúcia Megaflora 9:

2 000 miliónov baktérií/g (2 x 109)

 • minimálne 90 % prežitie = viac ako 1 800 miliónov životaschopných baktérií (> 1,8 x 109)

To vysvetľuje, prečo koncentrácia baktérií v Megaflora 9 Evolution nemusí byť taká vysoká ako v iných prípravkoch, ktoré začínajú s veľmi vysokou koncentráciou, vzhľadom na schopnosť baktérií prechádzať cez gastrointestinálny trakt na vysokú úmrtnosť, ktorú utrpeli počas ich cesty.

Zvýšenie metabolickej aktivity

Aby bol produkt na báze probiotík účinný, musia byť baktérie v perfektnom stave a aktivované, keď prídu na miesto pôsobenia: do čreva.

Technológia ProbioAct® zlepšuje metabolickú aktivitu bakteriálnych kmeňov. Keď sa baktérie Megaflora 9 Evolution dostanú do tenkého čreva, prítomnosť starostlivo vybraných zložiek v matrici uľahčuje dosiahnutie aktívneho stavu. V tomto stave kmene Megaflora 9 Evolution produkujú kyselinu mliečnu, mastné kyseliny s krátkym reťazcom a ďalšie metabolity. Produkcia kyseliny mliečnej je nevyhnutná nielen pre jej regulačný účinok na črevnú flóru, ale aj ako indikátor aktivity baktérií.

Matrix ProbioAct® zabezpečuje nutričné ​​potreby baktérií, takže sa môžu rýchlo a efektívne kolonizovať a množiť v črevách.

Potvrdila to analýza laktobacilov a bifidobaktérií, ktoré sú stále životaschopné a sú prítomné v stolici. Po konzumácii Megaflora 9 Evolution sa koncentrácia fermentačných baktérií vo výkaloch výrazne zvýši.

Obmedzujúci účinok

Za normálnych podmienok u zdravého človeka prebieha komunikácia a regulácia medzi hostiteľom a mikroflórou v čreve, čo vytvára homeostatickú rovnováhu črevnej flóry, ktorá podporuje rast prospešných baktérií, zabraňuje premnoženiu a riadi vývoj patogénov.

Nerovnováha črevnej flóry, známa ako dysbióza alebo dysbakterióza, vždy vedie k nadmernému rastu baktérií v tenkom čreve, známemu ako SIBO (Small Intestine Bacterial Overgrowth), ktorý posúva rovnováhu smerom k patogénnym baktériám.

Je tiež známe, že špecifické situácie, ako je potravinová intolerancia, prítomnosť alergénov, ako je lepok, poruchy trávenia a dokonca aj životný štýl, zvyšujú priepustnosť čriev v dôsledku straty integrity črevnej sliznice.

Všetky tieto nepriaznivé podmienky vedú k nerovnováhe v črevách, ktorá mení absorpčné procesy, v dôsledku čoho telu chýbajú živiny a mikroelementy, ktoré sú pre zdravý život nevyhnutné a ktoré v najťažších podmienkach podporuje vstup toxických látok do tela.

p>

Vplyv črevnej nerovnováhy spôsobuje nielen stavy, ktoré priamo ovplyvňujú črevá, ako je syndróm dráždivého čreva (IBS) alebo Crohnova choroba, ale niektoré vedecké štúdie potvrdzujú aj to, že vysoká priepustnosť čreva sa môže podieľať na mnohých duševných a nervových chorôb. systémové ochorenia, ako je senilná demencia alebo Alzheimerova a Parkinsonova choroba.

Ukázalo sa, že Megaflora 9 Evolution je schopný pôsobiť proti javom dysbiózy obnovením rovnováhy črevnej flóry, zachovaním inhibičného účinku a podporou integrity črevnej sliznice, čo umožňuje zachovanie absorpčných procesov. a homeostázy medzi hostiteľom a medzi črevnou mikrobiotou.

Boj proti Candida sp. a Clostridium difficile

Megaflora 9 Evolution je vysoko účinná, viacdruhová zmes probiotík určená na liečbu a udržiavanie rovnováhy črevnej flóry, a preto je účinná pre širokú škálu aplikácií.

V tomto zmysle boli bakteriálne kmene Megaflora 9 Evolution testované na ich schopnosť inhibovať Candida albicans súvisiacu s črevnou kandidózou. Výsledky ukázali, že probiotická zmes Megaflora 9 Evolution je účinná proti dvom kmeňom Candida prítomným v ľudskom čreve. Niektoré kmene Megaflora 9 Evolution vykazujú 100 % inhibičnú aktivitu proti tomuto patogénu.

Preukázali tiež schopnosť inhibovať rast Clostridium difficile, čím sa znižuje produkcia toxínov A a B, čo je nevyhnutné pre patogenitu baktérií podieľajúcich sa na mnohých črevných ochoreniach.

BEZPEČNOSŤ

Kmene baktérií Megaflora 9 Evolution majú certifikáciu QPS (Qualified Presumption of Safety).

Pokyny na hodnotenie bezpečnosti pre Enterococcus faecium boli vyvinuté pre európsku registráciu Megaflora 9 Evolution.

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

Dospelí:

 • Udržiavacia dávka: 1 g denne (zodpovedá 2 miliardám baktérií)
 • Liečebná dávka: 2 g (1 g ráno, pred obedom, 1 g večer, pred večerou)

Deti od 1 roku:

 • odporúča sa polovica dávky pre dospelých

AKO POUŽÍVAŤ

Zmes rozpustite vo vode, mlieku alebo jogurte a pred konzumáciou počkajte 1 minútu, kým sa probiotiká aktivujú.
Chcem mega probiotikum!

Nenašiel som taký produkt
Zadajte názov hľadaného tovaru!
Typ vyhľadávania
a
alebo
Vyhľadávanie
Všetky kategórie
Kde hľadať
Meno
EAN kód
Krátky popis produktu
Bližšie špecifikácie tovaru
Dalšie vlastnosti
Parametre produktu
Minimálna cena tovaru
Maximálna cena tovaru