Opuncie

Kaktus ošípanej

7 zdravotných výhod opuncie

Kaktus ošípaných Kaktus ošípaných

Nasledujú tvrdenia podporené vedeckými experimentmi a výsledkami testov publikovanými na internete, ale nejde o závery vyvodené z testovania našich produktov.

Kaktus opuncie, tiež známy ako kaktus medvedej laby, sa prirodzene vyskytuje v juhozápadných oblastiach Spojených štátov a Mexika. Ploché kaktusové vankúšiky mladých rastlín sú jedlé, ale tie staršie by spôsobovali ťažkosti. Opuncia je bežnou zložkou potravín v niektorých regiónoch Mexika.

Vďaka rôznym zdravotným prínosom kaktusu opunciového je možné použiť aj mnohé liečebné aplikácie.

1. Môže mať antivírusový účinok

Prevencia je najlepší spôsob, ako sa vírusu vyhnúť. Niektoré výskumy ukázali, že opuncia má antivírusovú aktivitu proti vírusu herpes simplex (HSV), respiračnému syncyciálnemu vírusu (RSV) a HIV.

2. Dokáže chrániť nervové bunky

Kaktus rozkvitnutý figovník Kaktus ošípaných kvitne

Neuróny môžu byť poškodené ako každá iná bunka. To môže viesť k necitlivosti alebo bolesti. Opuncia chráni pred týmito poškodeniami, napríklad štúdia z roku 2014 zistila, že má neuroprotektívne vlastnosti. To môže pomôcť zabrániť poškodeniu nervových buniek alebo strate funkcie.

3. Vysoký obsah antioxidantov

Antioxidanty chránia naše bunky pred škodlivými účinkami voľných radikálov. Opuncie sú plné antioxidantov a štúdia z roku 2013 zistila, že kaktus môže znižovať oxidačný stres. Antioxidanty môžu byť prospešné pre každého, bez ohľadu na vek alebo iné podmienky, ktoré môžu existovať.

4. Dokáže regulovať hladinu cukru v krvi

Ovocie kaktusu ošípaných Ovocie kaktusu ošípaných

Kontrola hladiny cukru v krvi je pre ľudí s cukrovkou veľkou výzvou. Riešenie môže poskytnúť aj doplnok stravy opuncie. Niektoré výskumy ukazujú, že opuncia môže znižovať a regulovať hladinu cukru v krvi. Napríklad štúdia z roku 2012 odporúča užívanie opuncie s inými liekmi na cukrovku, ktoré pomáhajú kontrolovať hladinu cukru v krvi.

5. Môže byť schopný liečiť zväčšenie prostaty

Zväčšená prostata môže byť pre mužov nepríjemným problémom, v dôsledku čoho sa nutkanie na močenie stáva častejším. Výskum ukázal, že opuncia môže pomôcť pri zväčšení prostaty a dokonca môže byť účinná aj pri liečbe rakoviny prostaty. A čo viac, môže mať menej vedľajších účinkov ako tradičné lieky na predpis.

6. Dokáže znížiť cholesterol

Plody opuncie prekrojené na polovice Plody opuncie prekrojené na polovicu

Jedna štúdia našla dôkazy, že opuncia dokázala znížiť hladinu cholesterolu. Zatiaľ čo hladiny celkového cholesterolu boli zmiernené, hladiny LDL cholesterolu (alebo „zlého“ cholesterolu) boli výrazne znížené. Opuncie môže znížiť hladinu cholesterolu s oveľa menšími vedľajšími účinkami ako tradičné lieky na cholesterol.

7. Dokáže vyliečiť opicu

Kaktus ošípaných môže výrazne pomôcť zmierniť príznaky kocoviny. Najúčinnejšie je, ak si kaktusový extrakt dáte skôr, ako začnete piť – a nie až potom – môžete tak problémom predísť. Štúdia z roku 2004 našla presvedčivé dôkazy, že extrakt z opuncie výrazne znižuje závažnosť kocoviny, keď sa užíva pred pitím alkoholu.

Možné riziká

Opuncie sa neodporúča pre tehotné alebo dojčiace ženy, pretože neexistujú spoľahlivé informácie o tom, či je alebo nie je bezpečná.

Ak máte cukrovku, mali by ste byť obzvlášť opatrní pri konzumácii opuncie, pretože môže ovplyvniť hladinu cukru v krvi. Skôr ako ho začnete užívať, opýtajte sa svojho lekára alebo lekárnika a počas užívania si často kontrolujte hladinu cukru v krvi.
Chcem kaktus!

Zobrazenie:
Zmena objednávky:
Zobrazenie:
Zmena objednávky: