Pivovarské kvasnice

Pivné kvasnice

O pivovarských kvasniciach

Nasledujú tvrdenia podporené vedeckými experimentmi a výsledkami testov zverejnenými na internete, ale nejde o závery vyvodené z testovania našich produktov.

Pivovarské kvasnice sú prísadou používanou pri výrobe chleba a piva. Vyrába sa z jednobunkovej huby nazývanej Saccharomyces cerevisiae. Chutí to horko.

Pivovarské kvasnice sa používajú aj ako doplnok stravy. Bohatý zdroj chrómu, ktorý pomáha udržiavať normálnu hladinu cukru v krvi. Zdroj vitamínu B.

Pivovarské kvasnice sa považujú za probiotiká a používajú sa na podporu trávenia.

Ako fungujú pivovarské kvasnice?

Pivovarské kvasnice Pivovarské kvasnice

Pivovarské kvasnice obsahujú drobné organizmy (mikroflóru), ktoré podporujú správne fungovanie tráviaceho systému.

Breerove kvasnice sú výživový doplnok, ktorý môže zlepšiť hladinu energie a posilniť imunitný systém. Chróm, bielkoviny, selén, draslík, železo, zinok, horčík a vitamíny skupiny B (tiamín [B1], riboflavín [B2], niacín [B3], kyselina pantoténová [B5], pyridoxín [B6], kyselina listová [B9], biotín [B7]) je bohatým zdrojom.

Ako sa používajú pivovarské kvasnice?

Vďaka svojim probiotickým vlastnostiam môžu byť pivovarské kvasnice účinné pri prevencii hnačky. Používa sa aj na liečbu iných porúch tráviaceho systému vrátane:

  • hnačka spôsobená antibiotikami
  • „cestovateľská hnačka“
  • syndróm dráždivého čreva
  • kolitída
  • laktózová intolerancia

Breerove kvasnice môžu poskytnúť energiu a prispieť k udržaniu zdravej pokožky, vlasov, očí a pier. Môže byť účinný pri podpore nervového systému a posilňovaní imunitného systému.

Chróm v pivovarských kvasniciach môže pomôcť kontrolovať hladinu cukru v krvi u ľudí s cukrovkou 2. typu zlepšením glukózovej tolerancie.

Vedľajšie účinky pivovarských kvasníc

Pred užitím pivovarských kvasníc sa poraďte so svojím lekárom. Neexistujú žiadne špecifické pokyny na odber pivovarských kvasníc. Odporúča sa začať s menšími dávkami pivovarských kvasníc na kontrolu možných vedľajších účinkov.

Vedľajšie účinky pivovarských kvasníc sú zvyčajne mierne. Najčastejšími vedľajšími účinkami sú nadmerná plynatosť, nadúvanie a bolesti hlavy podobné migréne.

Ak pocítite bolesť na hrudníku, zvieranie hrdla alebo hrudníka alebo ťažkosti s dýchaním, prestaňte užívať pivovarské kvasnice a okamžite vyhľadajte lekára. Tieto vedľajšie účinky môžu naznačovať alergickú reakciu na pivovarské kvasnice.

Pivovarské kvasnice sú zdrojom vitamínu B, no neobsahujú vitamín B12. Nedostatočné množstvo B12 môže spôsobiť anémiu, preto je dôležité skontrolovať, či sú vo vašej strave zdroje B12.

Doplnky stravy, ako sú pivovarské kvasnice, môžu interagovať s určitými liekmi, ako sú inhibítory monoaminooxidázy (IMAO), meperidín, lieky na cukrovku.

Ak ste tehotná alebo dojčíte, pred konzumáciou pivovarských kvasníc sa poraďte so svojím lekárom. Mali by ste byť opatrní, ak máte centrálny venózny katéter alebo máte niektorý z nasledujúcich stavov: cukrovka, Crohnova choroba, časté kvasinkové infekcie, kvasinkové alergie, oslabený imunitný systém.
Ako pšeničné klíčky zlepšujú zdravie

Čo sú pšeničné klíčky?

Pšeničné klíčky sú súčasťou pšeničného zrna a sú zodpovedné za podporu rozmnožovania rastliny. Hoci je odstránený z väčšiny spracovaných pšeničných produktov, je hlavnou nutričnou zložkou celozrnnej pšenice.

Z rafinovaných pšeničných produktov, ako sú tie, ktoré obsahujú bielu múku, sa pšeničné klíčky odstránia spolu so šupkou, takže môžu byť dlhšie skladované.

Na čo sú dobré pšeničné klíčky?

Pšeničné klíčky Pšeničné klíčky

Pšeničné klíčky majú výbornú nutričnú hodnotu ako doplnok stravy, tvrdia odborníci. Skvelý zdroj rastlinných bielkovín s vlákninou a zdravými tukmi. Je tiež dobrým zdrojom horčíka, zinku, tiamínu, folátu, draslíka a fosforu.

Pšeničné klíčky obsahujú veľa vitamínu E, ktorý je základnou živinou s antioxidačnými vlastnosťami. Predpokladá sa, že antioxidanty znižujú množstvo voľných radikálov v tele a podľa niektorých výskumov sú prirodzeným zdrojom antioxidantov, takže sú vhodné aj na prevenciu chorôb.

Niektorí hovoria, že pšeničné klíčky môžu pomôcť posilniť imunitu a pomôcť udržať srdce a kardiovaskulárny systém zdravé. Podľa výskumov môžu celé zrná znížiť riziko srdcových ochorení a prispieť k udržaniu zdravej telesnej hmotnosti.

Podľa Európskeho úradu pre bezpečnosť potravín (EFSA) existuje dostatok dôkazov, že pšeničné klíčky môžu pomôcť kontrolovať hladinu cholesterolu.

Pšeničné klíčky sa tiež používajú na udržanie zdravia srdca u žien v menopauze. Podľa niektorých výskumov môžu pšeničné klíčky pomôcť aj pri liečbe symptómov menopauzy, no výskum nie je úplne presvedčivý.

Avemar Fermented Wheat Germ Extract je tiež predmetom výskumu na liečbu rakoviny a autoimunitných ochorení, ako je reumatoidná artritída.
Chcem pivovarské kvasnice!

Zobrazenie:
Zmena objednávky:
Zobrazenie:
Zmena objednávky: