Cédrový esenciálny olej

Céder

Čo potrebujete vedieť o cédrovom esenciálnom oleji

Nasledujú tvrdenia podporené vedeckými experimentmi a výsledkami testov publikovanými na internete, ale nejde o závery vyvodené z testovania našich produktov.

Čo je esenciálny olej z cédrového dreva?

Céder Céder

Cédrový esenciálny olej je látka získaná z ihličia, listov, kôry a bobúľ cédrových stromov. Na svete existuje veľa druhov cédrových stromov. Niektoré stromy, ktoré sa nazývajú cédre, sú v skutočnosti borievky. Oba sú vždyzelené ihličnany.

Tento esenciálny olej možno extrahovať pomocou niekoľkých techník vrátane destilácie vodnou parou, destilácie oxidu uhličitého a lisovania za studena. Hoci sa dá kúpiť aj samostatne, používa sa aj ako prísada do produktov, ako sú repelenty proti hmyzu, kolínske vody, šampóny a dezodoranty.

Výhody oleja z cédrového dreva

Olej z cédrového dreva a jeho zložky boli analyzované v štúdiách na zvieratách a ľuďoch na potenciálne prínosy pre zdravie a krásu. Zložky nachádzajúce sa v cédrovom oleji zahŕňajú cedrín, cedrol a thujopsén. Môžu mať nasledujúce vlastnosti: antiseptické, protizápalové, spazmolytické, diuretické, insekticídne, fungicídne

Strom, z ktorého olej pochádza, určuje jeho zloženie, ktoré môže za určitých podmienok ovplyvniť užitočnosť oleja.

Cédrový olej proti vypadávaniu vlasov

Alopecia areata je ochorenie, pri ktorom imunitný systém napáda vlasové folikuly, čo vedie k vypadávaniu vlasov. Cédrové drevo je jedným z niekoľkých esenciálnych olejov, ktoré môžu zlepšiť rast vlasov.

Malá štúdia z roku 1998 ukázala, že pacienti s alopéciou areata zaznamenali výrazný rast vlasov, keď si denne masírovali pokožku hlavy esenciálnymi olejmi z cédrového dreva, tymiánu, rozmarínu a levandule a nosným olejom (kokosový olej, olivový olej). Táto zmes bola aplikovaná priamo na pokožku hlavy počas siedmich mesiacov.

Olej z cédrového dreva pre stav pokožky hlavy

Masáž pokožky hlavy zmesou oleja z cédrového dreva a nosného oleja môže tiež pomôcť znížiť a upokojiť svrbivú, šupinatú pokožku hlavy. To môže byť prospešné pri liečbe lupín a ekzému na pokožke hlavy.

Môžete skúsiť primiešať štyri až päť kvapiek oleja z cédrového dreva priamo do šampónu alebo kondicionéru.

Olej z cédrového dreva na pokožku

Olej z cédrového dreva má protizápalové a antimikrobiálne vlastnosti. To môže byť prospešné pri kožných ochoreniach, ako je akné.

Prípadová štúdia zistila, že pridanie oleja z cédrového dreva do tradičnej liečby akné pomáha pri zmierňovaní a redukcii úporného akné. Toto zistenie je podporené neoficiálnymi dôkazmi.

Vyskúšajte olej z cédrového dreva na akné pridaním dvoch alebo troch kvapiek do 5 čajových lyžičiek nekomedogénneho nosného oleja a aplikujte ho na pokožku po dobu 20 minút raz alebo dvakrát týždenne. Do peelingu na tvár môžete primiešať aj niekoľko kvapiek esenciálneho oleja z cédrového dreva. Najprv si urobte náplasťový test, aby ste sa uistili, že nemáte alergickú reakciu.

Cédrový olej môže byť užitočný aj pri iných kožných ochoreniach. Môže napríklad znížiť výskyt jaziev, liečiť menšie rany, zmierniť bolesť pri artritíde a upokojiť príznaky ekzému.

Esenciálny olej z cédrového dreva na spánok

Keď sa cédrový olej používa ako aromaterapeutická liečba, môže mať upokojujúci účinok, vďaka čomu je vhodný na zmiernenie občasnej nespavosti. Vyskúšajte cédrový olej ako aromaterapeutickú kúru alebo pridajte pár kvapiek do horúceho kúpeľa pred spaním.

Cédrový olej proti úzkosti

Podľa niektorých štúdií na zvieratách môže mať cedrol nachádzajúci sa v cédrovom oleji upokojujúci účinok na náladu, takže môže mať priaznivý vplyv na úzkosť a znížiť stres.

Ako používať cédrový esenciálny olej

Existuje mnoho spôsobov, ako použiť esenciálny olej z cédrového dreva:

Olej z cédrového dreva ako aromaterapeutická liečba

Skúste inhalovať cédrový esenciálny olej priamo z fľaštičky alebo nastriekajte malé množstvo na uterák alebo handričku a umiestnite pod vankúš.

Nalejte cédrový olej do rozprašovacej fľaše naplnenej vodou a nastriekajte na sušené kvety alebo do vzduchu, aby jemne prevoňal váš domov.

Skúste zmiešať olej z cédrového dreva s inými upokojujúcimi vôňami, ako je levanduľa.

Cédrový olej ako kolínská voda

Upokojujúca, drevitá vôňa cédrového oleja z neho urobila obľúbenú prísadu do kolínskych vôd a vôd po holení.

Ak chcete použiť esenciálny olej z cédrového dreva ako osobnú vôňu, jemne naneste zriedený olej za uši, na zápästia alebo pod pazuchy. Môžete tiež pridať niekoľko kvapiek do produktov, ktoré práve používate.

Olej z cédrového dreva na liečbu akné

Vyskúšajte olej z cédrového dreva na akné, čierne bodky alebo biele bodky. Zrieďte olej, naneste ho na pokožku pomocou handričky alebo vatového tampónu a pred opláchnutím ho nechajte pôsobiť 10-15 minút.

Cédrový olej môžete pridať do komerčných produktov, ako sú krémy a niektoré adstringenty.

Olej z cédrového dreva ako odpudzovač bĺch a molí

Cédrový olej pri lokálnej aplikácii pomáha odpudzovať blchy, kliešte a mole od látok, ľudí a domácich zvierat. Uistite sa, že olej riedite, keď ho nanášate na pokožku alebo ho používate na domáceho maznáčika. Majte tiež na pamäti, že niektoré éterické oleje sú nebezpečné pre domáce zvieratá. Pred použitím na mačku, psa alebo iné zviera sa určite poraďte s veterinárom.

Nepreukázalo sa, že olej z cédrového dreva je účinný pri odpudzovaní komárov.

Iné miestne využitie oleja z cédrového dreva

Cédrový olej možno zmiešať s nosným olejom a použiť na masáž pokožky hlavy alebo pokožky. Môže sa tiež pridať do pleťových zábalov a peelingov, telových mliek a šampónov.

Bezpečnostné opatrenia

Olej z cédrového dreva je všeobecne uznávaný ako bezpečný, ak sa používa lokálne ako insekticíd alebo prídavná látka v potravinách. Podráždenie pokožky spôsobené olejom z cédrového dreva je zriedkavo hlásené.

Esenciálne oleje pred lokálnou aplikáciou vždy rozrieďte v nosnom oleji. Pred použitím oleja urobte náplasťový test, aby ste sa uistili, že nebude dráždiť vašu pokožku.

Rovnako ako všetky esenciálne oleje, aj olej z cédrového dreva môže byť pri požití nebezpečný.

Nepoužívajte olej z cédrového dreva, ak ste alergický na céder.

Súhrn

Cédrový esenciálny olej má drevitú vôňu. Dá sa extrahovať z niekoľkých druhov cédra a borievky.

Cédrový olej je relatívne bezpečný a má mnohoraké využitie. Medzi nimi je rozšírené používanie alopecia areata. Môže byť tiež užitočný pri kožných ochoreniach, ako je akné.
Chcem cédrový esenciálny olej!

Nenašiel som taký produkt
Zadajte názov hľadaného tovaru!
Typ vyhľadávania
a
alebo
Vyhľadávanie
Všetky kategórie
Kde hľadať
Meno
EAN kód
Krátky popis produktu
Bližšie špecifikácie tovaru
Dalšie vlastnosti
Parametre produktu
Minimálna cena tovaru
Maximálna cena tovaru