Psyllium semená škrupina

Psyllium

Zdravotné prínosy psyllia

Nasledujú tvrdenia podporené vedeckými experimentmi a výsledkami testov zverejnenými na internete, ale nejde o závery vyvodené z testovania našich produktov.

Čo je psyllium?

Psyllium Psyllium

Psyllium je druh vlákna vyrobeného zo šupiek semena skorocelu (Plantago ovata). Niekedy sa označuje ako ispaghula.

Najznámejšie je to preháňadlo. Výskum však ukazuje, že užívanie semien skorocelu je prospešné pre niekoľko orgánov v ľudskom tele, vrátane srdca a pankreasu.

Zdravé trávenie

Psyllium je objemové preháňadlo. To znamená, že absorbuje vodu v črevách, čím uľahčuje pohyb čriev a môže znížiť nadúvanie. Môže sa použiť príležitostne na zmiernenie zápchy alebo sa môže zaradiť do stravy na podporu všeobecnej správnej funkcie tráviaceho systému.

Ľudia so syndrómom dráždivého čreva (IBS) a Crohnovou chorobou sú tiež oboznámení s poruchami čriev. Výsledky štúdií o účinnosti šupky semien skorocelu pri liečbe týchto stavov zostávajú zmiešané.

Psyllium je prebiotikum, látka potrebná na rast zdravých kolónií probiotík v čreve.

Zdravé kolónie dobrých baktérií v tráviacom trakte sú nevyhnutné pre zdravú imunitnú funkciu. Telo je tak schopné účinnejšie bojovať s infekciami, znižovať zápaly a zásobovať zdravé tkanivá a bunky.

Okrem toho, že šupky semien skorocelu dokážu regulovať pohyby čriev a liečiť chronické stavy, dokážu zmäkčiť stolicu, čo je podmienené dostatočným príjmom vody. To môže byť užitočné pri krátkodobých ochoreniach, ako je zápcha. Týmto spôsobom môžete zabrániť komplikáciám zápchy, ako sú hemoroidy.

Predbežný výskum ukazuje, že psyllium môže pomôcť pri liečbe bolestivých symptómov spojených s týmito stavmi. Keďže neexistuje skutočný vedecký konsenzus, porozprávajte sa so svojím lekárom, aby ste zistili, či môže pomôcť extrakt zo semien skorocelu.

Zdravie srdca

Výskum ukázal, že užívanie rozpustnej vlákniny môže ľuďom pomôcť kontrolovať hladinu cholesterolu. Správna regulácia cholesterolu je dôležitá pre každého, ale je nevyhnutná pre ľudí nad 50 rokov.

Jedna štúdia ukázala, že denný príjem psyllia – aspoň šesť týždňov – účinný spôsob pre obéznych ľudí alebo ľudí s nadváhou na zníženie cholesterolu s veľmi malým počtom vedľajších účinkov.

Ak vám bolo odporučené, aby ste si strážili hladinu cholesterolu, opýtajte sa svojho lekára, či vám pridanie semienok plantain do nízkotučnej a nízkocholesterolovej stravy pomôže.

Mnoho štúdií ukázalo, že vláknina podobná šupke skorocelu môže v rámci zdravej výživy znížiť riziko srdcových chorôb. Psyllium môže ovplyvniť zdravie srdca znížením krvného tlaku, reguláciou hladín lipidov a posilnením srdcového svalu.

Psyllium Psyllium

Kontrola hmotnosti

Udržanie zdravej hmotnosti je problémom mnohých ľudí, najmä tých, ktorí majú chronické ochorenia, ako je cukrovka. Okrem toho, že šupka skorocelu má priaznivý vplyv na srdce a hladinu cukru v krvi, môže pomôcť pri chudnutí.

Vzhľadom na to, že psyllium absorbuje tekutiny v tele, môže brániť pocitu plnosti. To vám môže pomôcť kontrolovať množstvo jedla, ktoré jete. Ak vám odporučia schudnúť, porozprávajte sa so svojím lekárom o možnosti užívania šupiek zo semien skorocelu.

Cukrovka

Ľudia s cukrovkou si musia dávať pozor na stravu, aby si udržali zdravú rovnováhu hladín inzulínu a cukru v krvi. Niektoré výskumy naznačujú, že vláknina, napríklad v semenách plantain, môže ľuďom pomôcť udržať si zdravú glykemickú rovnováhu.

Dávkovanie šupky skorocelu

Presné dávkovanie šupiek skorocelu závisí od použitého produktu. Požiadavky na dávkovanie môžu závisieť aj od toho, na čo sa šupka semien skorocelu používa. Produkt môžete zvyčajne užívať jeden až trikrát denne s pohárom vody.

Niektoré výskumy ukázali, že konzumácia 7,9 gramov (+/- 3,6 gramov) šupiek semien skorocelu denne s probiotikami je bezpečný a účinný spôsob liečby Crohnovej choroby. Iné zistenia však ukazujú, že rozpustná vláknina, ako napríklad šupky skorocelu, môže u niektorých ľudí príznaky zhoršiť.

Jedna štúdia zistila, že užívanie 5 gramov šupiek semien skorocelu dvakrát denne môže pomôcť ľuďom s cukrovkou 2. typu kontrolovať hladinu cukru v krvi. Zdôraznili však, že terapia peelingom plantain musí byť prispôsobená jednotlivcovi.
Chcem semená plantain!

Zobrazenie:
Zmena objednávky:
Zobrazenie:
Zmena objednávky: