Ylang-ylang esenciálny olej

Ylang-ylang

O esenciálnom oleji ylang-ylang

Nasledujú tvrdenia podporené vedeckými experimentmi a výsledkami testov publikovanými na internete, ale nejde o závery vyvodené z testovania našich produktov.

Ylang-ylang je žltý kvet v tvare hviezdy, ktorý rastie na strome kananga (Cananga odorata). Tento tropický druh pochádza z krajín obklopujúcich Indický oceán, ako je India, Filipíny, Malajzia, Indonézia a časti Austrálie. Opojná, aromatická vôňa ylang-ylang je ovocná, kvetinová a bohatá.

Z kvetu ylang-ylang sa parnou destiláciou vyrába niekoľko druhov esenciálnych olejov. Oleje sa líšia intenzitou vône.

Ylang-ylang extra je najsilnejší esenciálny olej získaný z kvetu ylang-ylang. Tento olej sa často používa v parfumoch ako Chanel Number Five.

Menej silné esenciálne oleje sa používajú v stredných a základných parfumoch a vo výrobkoch, ako sú kolínske vody, telové mlieka, arómy a mydlá. Najjemnejšia forma ylang-ylang je často známa ako kananga olej.

Používa

Ylang-ylang Ylang-ylang

Podľa výskumu ylang-ylang: zlepšuje náladu, znižuje depresiu, zmierňuje úzkosť, znižuje krvný tlak, znižuje srdcovú frekvenciu, stimuluje tvorbu mazu v pokožke a pokožke hlavy, odpudzuje lietajúci hmyz a zabíja larvy chrobákov.

p >

Niektorí používajú ylang-ylang ako afrodiziakum a na sexuálnu stimuláciu, hoci jeho výhody v tejto oblasti sú predovšetkým neoficiálne.

Ylang-ylang sa v minulosti používal aj ako tradičný bylinný liek, napríklad pri žalúdočných problémoch, reumatizme, dne, malárii, bolestiach hlavy, zápale pľúc.

Výhody ylang-ylang

Ylang-ylang má niektoré preukázané výhody a niektoré neoficiálne použitia. Napríklad:

 • Malá štúdia zistila, že ylang-ylang znižuje úzkosť a zvyšuje sebavedomie pri aplikácii na pokožku alebo vdychovaní. Priaznivé účinky ylang-ylangu na náladu boli zopakované v iných štúdiách a podporené neoficiálnymi dôkazmi.
 • Iná štúdia zistila, že inhalovanie ylang-ylangu malo sedatívny účinok, pretože u zdravých mužov výrazne znížilo systolický a diastolický krvný tlak a srdcovú frekvenciu.
 • Ylang-ylang obsahuje linalool, zlúčeninu, ktorá má antibakteriálne, protiplesňové a protizápalové vlastnosti. Bolo preukázané, že účinne znižuje plesňovú infekciu Candida albicans.
 • V mnohých častiach sveta sa kvety ylang-ylang drvia na pastu a používajú sa ako inhalátor na liečbu astmy.
 • Sušené kvety ylang-ylang sa v ázijských krajinách používajú na liečbu príznakov malárie.
 • Ylang-ylang sa používa ako ľudový liek na zvýšenie sexuálnej túžby a zníženie sexuálnej úzkosti.

Vedľajšie účinky ylang-ylang

Ylang-ylang obsahuje niekoľko alergénov, ako je izoeugenol. Súvisí s rozvojom kontaktnej dermatitídy a pri lokálnej aplikácii môže dráždiť pokožku.

Ako pri všetkých esenciálnych olejoch, ani ylang ylang nepoužívajte na pokožku v plnej sile. Ylang-ylang by sa mal pred použitím na veľkých plochách tela, tváre alebo pokožky hlavy zmiešať s nosným olejom a náplasťou.

Ylang-ylang je jedovatý pre psov a mačky. Neaplikujte ylang-ylang na kožu, labky alebo srsť vášho domáceho maznáčika a dávajte pozor, aby ste ho nepoužívali tam, kde by ho váš maznáčik mohol olizovať alebo vdychovať.

Ylang-ylang sa v súčasnosti považuje za bezpečný, keď sa používa ako prídavná látka v potravinách. Ak ste však alergický na jeho zložky, možno bude najlepšie sa mu úplne vyhnúť.

Formy esenciálneho oleja ylang-ylang

Ylang-ylang je možné zakúpiť ako esenciálny olej. V niektorých prípadoch môže byť označený podľa hodnotenia dosiahnutého počas procesu destilácie:

 • Ylang-ylang extra vytvára najsilnejšiu vôňu, no rýchlo sa vyparuje.
 • Esenciálne oleje ylang-ylang očíslované 1, 2 alebo 3 sú v tomto poradí menej voňavé, ale hustejšie a dlhotrvajúce. Kanangový olej (ylang-ylang 3) má najjemnejšiu vôňu.
 • Úplný esenciálny olej Ylang-ylang obsahuje všetky štyri úrovne vône, od extra po 3.

Ylang-ylang sa nachádza ako prísada v mnohých komerčných výrobkoch starostlivosti o pleť a vlasy, ako aj vo vonných sviečkach, masážnych olejoch, parfumoch a kolínskych vodách.

Používanie ylang-ylang

Ylang-ylang zmiešaný s nosným olejom možno použiť na starostlivosť o suchú pokožku a masáž. Môže sa tiež vtierať do pokožky hlavy, aby sa podporila tvorba mazu a znížila sa suchosť. Pretože ylang-ylang je pre niektorých ľudí dráždivý, vždy si urobte náplasťový test a pred použitím počkajte 24 hodín.

 • Vždy zrieďte. Na topickú aplikáciu pridajte jednu kvapku esenciálneho oleja do každej čajovej lyžičky nosného oleja.
 • Správne skladujte. Skladujte v nepriehľadnej sklenenej nádobe na chladnom a tmavom mieste.
 • Používajte a kontrolujte jeho kvalitu. Ylang-ylang má dlhú trvanlivosť, takže si môžete vyrobiť niekoľko dávok, aby ste si ho uchovali rok alebo viac. Nikdy však nepoužívajte olej, ktorý vypršal alebo má zatuchnutý zápach.
 • Používajte s vodou v olejovom difúzore. Ylang-ylang možno inhalovať aj ako aromaterapeutickú liečbu, keď sa používa v izbovom difúzore.

Súhrn

Ylang-ylang má ovocnú, sladkú vôňu a je obľúbenou zložkou mnohých parfumov a kozmetických produktov.

Ylang-ylang má mnoho vedecky dokázaných výhod, ako napríklad zmiernenie úzkosti a zníženie krvného tlaku u niektorých ľudí. Neoficiálne dôkazy naznačujú, že vďaka svojmu sedatívnemu účinku môže byť prospešný aj pri relaxácii a stavoch, ako sú bolesti hlavy.

Ylang-ylang obsahuje veľa alergénov, preto by sa mal na pokožku používať opatrne.
Chcem esenciálny olej ylang-ylang!

Zobrazenie:
Zmena objednávky:
Zobrazenie:
Zmena objednávky: