Eukalyptový esenciálny olej

Eucalyptus

10 prekvapivých výhod eukalyptového oleja

Nasledujú tvrdenia podporené vedeckými experimentmi a výsledkami testov publikovanými na internete, ale nejde o závery vyvodené z testovania našich produktov.

Eukalyptový strom, pôvodne pôvodom z Austrálie, sa dnes pestuje po celom svete a používa sa pre svoje liečivé vlastnosti. Ich liečivá sila pochádza z eukalyptového oleja. Vyrába sa z oválnych listov stromu.

Listy sa sušia, drvia a destilujú, aby sa uvoľnil esenciálny olej. Po extrakcii sa olej musí pred použitím ako liek zriediť. Tu je deväť výhod eukalyptového oleja.

1. Úľava od kašľa

Eucalyptus Eukalyptus

Eukalyptový olej sa už mnoho rokov používa na zmiernenie kašľa. Jednou z účinných látok niektorých voľnopredajných liekov proti kašľu je eukalyptový olej. Vicks VapoRub napríklad obsahuje asi 1,2 percenta eukalyptového oleja, okrem iných zložiek uvoľňujúcich kašeľ.

Populárna masť sa aplikuje na hrudník a hrdlo na zmiernenie príznakov kašľa pri prechladnutí alebo chrípke.

2. Čistenie hrudníka

Eukalyptový olej nielen utíši kašeľ, ale môže tiež pomôcť odstrániť hlien z hrudníka.

Vdychovanie pary vyrobenej z esenciálneho oleja môže uvoľniť hlien, takže sa pri kašli vytlačí. Rovnaký účinok má potieranie eukalyptovým olejom.

3. Upozornenie na hmyz

Komáre a iný bodavý hmyz prenášajú choroby, ktoré môžu byť nebezpečné pre naše zdravie. Vyhnúť sa ich uhryznutiu je najlepšou obranou. Spreje DEET sú najobľúbenejšie repelenty, ale obsahujú silné chemikálie.

Ako efektívnu alternatívu pre tých, ktorí nemôžu používať DEET, mnohí výrobcovia vyrábajú rastlinné zlúčeniny na odpudzovanie škodcov. Značky ako Repel a Off! citrónový eukalyptový olej sa používa na ochranu proti škodcom.

4. Dezinfekcia rán

Domorodci z Austrálie používali listy eukalyptu na liečenie rán a prevenciu infekcie. Zriedený olej sa dá aj dnes použiť na kožu na boj proti zápalom a na podporu hojenia. Môžete si kúpiť krémy alebo masti, ktoré obsahujú eukalyptový olej. Tieto produkty možno použiť na menšie popáleniny alebo iné zranenia, ktoré je možné liečiť doma.

5. Útlm dýchania

Pri problémoch s dýchaním, ako je astma a sinusitída, môžete pomôcť vdychovaním pary s pridaným eukalyptovým olejom. Olej reaguje so sliznicou a hlien nielen redukuje, ale aj pomáha uvoľňovať, aby sa dal vykašľať.

Je tiež možné, že eukalyptus blokuje príznaky astmy. Na druhej strane, eukalyptus môže zhoršiť astmu u ľudí, ktorí sú alergickí na eukalyptus. Na určenie toho, ako eukalyptus ovplyvňuje ľudí s astmou, je potrebný ďalší výskum.

6. Kontrola hladiny cukru v krvi

Eukalyptový olej je vhodný na liečbu cukrovky. Aj keď toho zatiaľ veľa nevieme, odborníci sa domnievajú, že môže hrať úlohu pri znižovaní hladiny cukru v krvi u diabetikov.

Výskumníci zatiaľ neprišli na to, ako esenciálny olej funguje. Kým však nebudeme vedieť viac, vedecká komunita odporúča starostlivé sledovanie hladín cukru v krvi pre tých, ktorí užívajú antidiabetické lieky obsahujúce eukalyptový olej.

7. Liečba oparu

Protizápalové vlastnosti eukalyptu môžu zmierniť príznaky herpesu. Aplikácia eukalyptového oleja na opary môže znížiť bolesť a urýchliť proces hojenia.

Môžete si kúpiť voľne predajné balzamy a masti na opary, ktoré obsahujú zmes esenciálnych olejov vrátane eukalyptu ako súčasť zoznamu účinných látok.

8. Liečba alergie

Eukalyptový olej je známy ako protizápalový a môže vám pomôcť voľne dýchať. Chladivý pocit, ktorý zažijete pri jeho vdýchnutí, vám tiež môže pomôcť pocítiť úľavu pri sezónnych alergiách.

Výskumníci začínajú chápať, ako používanie eukalyptovej aromaterapie znižuje zápal. To môže viesť k zníženiu príznakov alergie.

Pre pohodlie skúste eukalyptus rozprášiť do vzduchu alebo ho inhalovať z fľaše.

Napriek svojim protizápalovým vlastnostiam môže eukalyptus u niektorých ľudí vyvolať alergie.

9. Osvieženie vzduchu

Mäta nie je jedinou zbraňou proti zápachu z úst. Eukalyptový olej možno vďaka svojim antibakteriálnym vlastnostiam použiť aj v boji proti baktériám, ktoré spôsobujú zápach z úst. Niektoré ústne vody a zubné pasty obsahujú ako aktívnu zložku éterický olej.

Eukalyptové produkty môžu pomôcť predchádzať usadzovaniu zubného povlaku na zuboch a ďasnách napadnutím baktérií, ktoré spôsobujú zubný kaz.

10. Úľava od bolesti kĺbov

Podľa výskumov eukalyptový olej zmierňuje bolesti kĺbov. V skutočnosti mnohé populárne voľnopredajné krémy a masti používané na zmiernenie bolesti pri stavoch ako osteoartritída a reumatoidná artritída obsahujú tento esenciálny olej.

Eukalyptový olej pomáha znižovať bolesť a zápaly spojené s mnohými chorobami. Môže byť tiež užitočný pre tých, ktorí trpia bolesťami chrbta alebo sa zotavujú po zraneniach kĺbov alebo svalov. Porozprávajte sa so svojím lekárom, či by to mohlo byť pre vás to pravé.

Eukalyptový olej na vlasy

Nasledujú tvrdenia podporené vedeckými experimentmi a výsledkami testov publikovanými na internete, ale nejde o závery vyvodené z testovania našich produktov.

Eukalyptový olej

Eukalyptový olej je olej destilovaný z listov vždyzeleného eukalyptového stromu (Eucalyptus globulus), ktorý je známy svojim rýchlym rastom. Hoci eukalyptus pochádza z Austrálie, v súčasnosti sa pestuje po celom svete.

Štúdia z roku 2016 zistila, že eukalyptový olej má antimikrobiálne, antifungálne a herbicídne vlastnosti.

Podľa zástancov používania eukalyptového oleja na vlasy stimuluje vlasové folikuly, zlepšuje zdravie vlasov, podporuje rast vlasov, zmierňuje svrbenie pokožky hlavy a lieči vši.

Pred použitím eukalyptového oleja buďte opatrní. Rovnako ako u väčšiny esenciálnych olejov je dôležité pred aplikáciou eukalyptového oleja priamo na pokožku rozriediť eukalyptový olej v nosnom oleji.

Eukalyptus a rast vlasov

Štúdia z roku 2010 dospela k záveru, že eukalyptový olej má protizápalové vlastnosti. Hoci to klinický výskum nepreukázal, zástancovia eukalyptového oleja na vlasy veria, že olej môže znížiť zápal v pokožke hlavy a vytvoriť tak ideálne prostredie pre rast vlasov.

Eukalyptový olej a lupiny

Podľa odhadov postihujú lupiny a súvisiaca seboroická dermatitída približne polovicu dospelej populácie. Podľa správy z roku 2012 uverejnenej v časopise Asia Pacific Journal of Tropical Disease má eukalyptový olej protiplesňové a antiseptické vlastnosti, ktoré môžu pôsobiť ako liečba proti lupinám.

Eukalyptový olej a vši

Ak vás postihla epidémia vší, mali by ste zvážiť eukalyptový olej ako možnú metódu liečby.

Austrálska štúdia z roku 2017 dospela k záveru, že eukalyptový olej (v roztoku Leptospermum petersonii) je produktívnou alternatívou pri liečbe vší vďaka svojej účinnosti, bezpečnosti a jednoduchosti.

Pred použitím eukalyptu proti všiam sa opýtajte svojho lekára, ktorý vám môže odporučiť iné spôsoby liečby.

Eukalyptový olej a piedra

Piedra je plesňová infekcia, ktorá spôsobuje tvorbu hrudiek na vlasoch. Biele uzlíky piedra sa zvyčajne nachádzajú vo vlasoch na tvári a tele. Uzlíky čiernej piedry sa zvyčajne nachádzajú vo vlasoch.

Štúdia z roku 2012 zistila, že eukalyptový olej bol účinný proti hube Trichosporon ovoides, ktorá stojí za infekciou.

Súhrn

Na eukalyptovom oleji sa vykonalo značné množstvo klinického výskumu. Niektoré z nich sa vzťahujú aj na vlasy, napríklad vplyv na lupiny, vši a lišajníky. Existujú aj ďalšie tvrdenia o oleji – napríklad podpora rastu vlasov – ktoré neboli klinicky dokázané.

Ak uvažujete o pridaní eukalyptu do vašej rutiny starostlivosti o vlasy, nezabudnite, že nie je bezpečné ho používať, pokiaľ nie je zriedený. Ak máte akékoľvek pochybnosti o tom, či alebo ako ju používať, porozprávajte sa so svojím lekárom alebo dermatológom.
Chcem eukalyptový esenciálny olej!

Zobrazenie:
Zmena objednávky:
Zobrazenie:
Zmena objednávky: